fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog
  4. /
  5. Trendy farba roku 2022!

Trendy farba roku 2022!

Rok 2021 sa nám pomaly blíži ku koncu a začína nový. S novým rokom prichádzajú aj nové dúfame, že lepšie časy. Tak aká bude trendy farba roku 2022? 

Budúci rok vnesie do interiéru oblohu – hitom totiž bude nebeská modrá, odtieň nazvaný Bright Skies. Studená modrá farba s názvom Bright Skies bola označená ako farba roka 2022 od značky farieb Dulux.

Vzdušný svetlo modrý odtieň je navrhnutý tak, aby vyjadroval nádej a optimizmus. Po jasných a sýtych odtieňoch, ktoré figurovali za posledné dva roky je návrat k svetlej modrej vítanou zmenou.

Táto jemná svetlomodrá sa môže zdať povedomá. V závislosti od toho, kde a v ktorú dennú dobu sa pozeráte na oblohu, môžete očakávať, že zahliadnete podobnú farbu. Má hlboké. Spojenie s prírodou. A čo je ešte lepšie – krásne sa kombinuje s celým radom akcentových farieb, takže je možné, že sa z nej stane nová alternatíva k svetlosivej.

Modrá sa dostane nielen do pracovní, ale aj do spální. Z psychologického hľadiska tento odtieň ponúka pokoj a vyrovnanosť. Vďaka prepojeniu s exteriérom a symbolizácii jasného neba je ideálnou voľbou na zlepšenie nálady.

Je všeobecne známe, že vďaka prírode sa cítime lepšie a že podniknutie krokov, ktoré prinesú vonkajšok, zlepšuje náš pocit pohody. Či už teda pracujeme alebo relaxujeme, tvoríme alebo cvičíme, je nevyhnutné mať priestor, ktorý odráža optimizmus a túžbu po novom, novom štarte, ktorý je na prvom mieste v nasledujúcom roku.

Ako používať nebeskú modrú v interiéri?

Použitie tejto krásnej farby môže byť naozaj všestranné. Marianne Shillingford odporúča trendový odtieň Bright Skies nepoužiť na stenách, ale najlepšie miesto podľa nej pre túto farbu je na strope. Vďaka tomu dostanete pocit, že ste pod holým nebom a miestnosť sa naplní vôňou čerstvého vzduchu. ☁️

Taktiež sa môžete rozhodnúť pre určité kúsky nábytku alebo nábytkových doplnkov. Každá alternatíva má svoje čaro a prinesie Vám pocit kľudu a pohody. V spojení s Kalipso nábytkom a farbou Bright Skies môžete vykúzliť vo vašom domove naozajstné čaro.