fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog
  4. /
  5. Malá spálňa = veľká výzva!

Malá spálňa = veľká výzva!

Absolútne minimum

Spálňa je bezpochyby jednou z najintímnejších miestností v dome, ktorá vyžaduje taktiež najmenej vybavenia. Samozrejme, to sa odvíja od toho, koľko priestoru v našom byte alebo dome máme. Ak je možnosť mať šatník v inej miestnosti, tak všetko potrebné v spálni okrem samotnej posteli je nočný stolík. V opačnom prípade sa komode alebo šatníkovej skrini nevyhneme.

Pokiaľ máme k dispozícii malú miestnosť, nie je potrebné do nej vkladať ďalší nábytok alebo doplnky. Zrkadlá, toaletné stolíky alebo kreslá, môžu spálňu preplniť a urobiť ju neprehladnou.

Miesto toho je potrebné sa sústrediť na to, ako tieto doplnky môžu byť zúžitkované v inej miestnosti. Spálňa má byť predovšetkým miestom pre relaxáciu, odpočinok a regeneráciu a preto plaťí zlaté pravidlo “absolútne minimum”.

Jasné a teplé farby

Jasné farby odrážajú viac svetla, vďaka čomu bude miestnosť vždy pôsobiť väčšie a priestrannejšie.
To obzvlášť platí ráno, keď do miestnosti preniknú lúče slnka.

Akékoľvek teplé a pastelové odtiene ružovej, modrej, zelenej alebo aj hnedej budú ideálne pre steny aj posteľnú bielizeň. Stojí však za to narušiť túto dynamiku, napríklad čiernym kovovým rámom postele, ktorý vytvorí perfektný, príjemný kontrast medzi svetlou a tmavou farbou.

Posteľ a jej charakter

To, že je spálňa malá, ešte neznamená, že si nemôžete dovoliť veľkú čalúnenú posteľ. Keďže postel je najdôležitejším prvkom spálne, dodá celku

charakter a perfektne vynikne. V prvom kroku sme rozoberali podstatu “absolútneho minima”, ktorej minimalizmus je doplnený charakterom postele a vytvorí rovnováhu. V takom prípade stojí za to vsadiť na niečo odvážné a nahradiť nudné drevo, kovovou alebo čalúnenou posteľou.

Výrazná, elegantná a štýlová posteľ, určite pomôže dodať charakter najmä pre menšie spálne.

Vstavané skrine – Miesto pre všetko

Aj za cenu niekoľko desiatok centimetrov priestoru, vždy sa oplatí využiť vstavané modulárne  skrine. Ich výhodou je charakteristická splývavosť s prostredím a samozrejme ich priestrannosť.

Tieto skrine, slúžia ako miesto na uloženie spodnej bielizne, oblečenia, kabátov, bund, topánok, kabeliek a mnoho ďalších vecí. Podstata je však, že každá vec má svoje “miesto”.

Veľký a priestranný šatník v spálni je schopný pomôcť udržiavať celý dom alebo byt v poriadku a vytvára tak miesto pre všetko.

Malá spálňa nie je dôvodom, prečo by sme sa mali obmedzovať a čeliť zložitým a nepríjemným podmienkam. Nezabúdajme, že spánok je dôležitou súčasťou nášho života, ktorý prebieha lepšie v čistom a upravenom priestore.

Práve preto by sme sa mali sústrediť na to, aby sme si vybudovali miestnosť kde oddych a relaxácia prebieha čo najúčinnejšie. Ak si chcete zariadiť miesto oddychu, Kalipso ponúka vhodný sortiment v sekcii  “Spálňa” a vybudujte si svoju vysnívanú spálňu.

Menu