fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog
  4. /
  5. Leto je tu: tie najlepšie balkónové inšpirácie!

Leto je tu: tie najlepšie balkónové inšpirácie!

Tešíte sa na dlhé letné večery strávené pri dobrom jedle a nápojoch na čerstvom vzduchu? Aj keď nemáte záhradu, nevadí! Aj z vášho balkónu si viete vytvoriť perfektné relaxačné miesto, kde si môžete oddýchnuť a užiť príjemné chvíle v teplom letnom počasí. My vám prinášame pár tipov, na čo pri zariaďovaní balkóna nezabudnúť a ako ho premeniť na oázu pokoja, kde môžete prežiť pekné chvíle.

Využite každý kúsok malého balkóna – napríklad steny a zábradlie.

Väčšina balkónov je rozlohovo malých. Aj z toho dôvodu je potrebné využiť každý jeden kúsok – či už rohy balkóna, zábradlie alebo stenu. Na tú môžete napríklad zavesiť rôzne ozdoby ako lapače snov, obrazy, či vytvoriť bylinkovú záhradu. Najlepšie na tom je, že dekorácie na stene či zábradlí neuberú z rozlohy balkóna, no určite ho skrášlia a oživia.

Zdroj.: Pinterest

Siahnite po jedinečnom nábytku

Už dávno na vašom balkóne nemusia byť obyčajné drevené skladacie sedačky. Ak máte viac priestoru, na váš balkón môžete zavesiť hammaku či závesné vajíčko. Naopak, ak máte priestoru menej, vyskúšajte taburetky, ktoré nezaberú veľa miesta a sú pohodlné. Taktiež si vyberte stôl s jedinečným dizajnom, ktorý nikdy nebude potrebovať obrus.

Doplnky dotvoria celok do dokonalosti

Vankúše, deky, ozdoby. Nebojte sa zapojiť vašu fantáziu! Vedľa stola môžete položiť malý košík na časopisy a noviny, do rohu zas môžete položiť rebrík, ktorý bude slúžiť ako stojan na kvety. Rôzne svietniky, ale aj koberce, baldachýn či obrus – každý jeden doplnok vytvorí z malého balkóna útulný a jedinečný priestor.

Rozžiarte ho!

Či už ide o malú lampičku, ktorú položíte na stôl alebo svetelné reťaze, ktoré viete zavesiť na zábradlie či stenu, myslite na osvetlenie . Práve vďaka rôznym svietidlám viete premeniť balkón počas noci na romantické miesto a dodať mu tú správnu atmosféru. Pri výbere osvetlenie myslite aj na to, aký štýl chcete, aby váš balkón nadobudol. Môžete si vybrať napríklad naše svietidlo Naveda 1, ktoré má romantický nádych a zladiť váš balkón do francúzskeho štýlu.

Zdroj: Pinterest

Nezabúdajte na súkromie na balkóne

V prvom rade ide o to, aby ste sa na vašom balkóne cítili príjemne a mali súkromie. Preto sa snažte zakryť si zábradlie či už kvetmi, no použiť môžete rôzne clony napríklad z bambusu. Okrem toho, že vytvoria potrebné súkromie, viete ho zladiť zo zvyškom balkóna a vytvoríte tak perfektnú oázu pokoja.

Balkónové kvety a bylinky

Čo by to  bolo za balkón bez krásnych kvetov. Ak je váš balkón slnečný, siahnite po petúniách, chryzantémach, fialkách či klinčeku. Na menej slnečné balkóny sa zas hodia netýkavky či begónie. Nič nepokazíte ani klasickými muškátmi. Najlepšie na kvetoch je, že ich môžete využiť aj na to, aby ste si vytvorili trochu súkromia. Ak ich umiestnite hneď k zábradliu, vytvoria vám „kvetinový plot“. Ak máte viac priestoru, kvety viete umiestniť aj na zem, no na menšie balkóny môžete využiť napríklad stenu a tak ušetríte priestor.

Zdroj: Pinterest

Aj keď sú balkóny často plochou malé, správne zvoleným nábytkom a doplnkami z nich viete vytvoriť na oko veľký priestor. Skúste ho oživiť zaujímavým nábytkom, farbami a doplnkami. Tak vytvoríte priestor, kde si môžete užívať počas letných mesiacov príjemné chvíle.