fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog
  4. /
  5. Farby roka 2021 a ich prevedenie v interiéri

Farby roka 2021 a ich prevedenie v interiéri

Pantone Color Institute predstavuje každoročne farbu roka Pantone Color of the Year, ktorá usmerňuje trendy nasledujúcich 365 dní. Pre rok 2021 porota vybrala inšpiratívne farebné spojenie neutrálnej sivej ULTIMATE GREY a intenzívnej žltej ILLUMINATING YELLOW, ktoré vnesú do našich domovov pozitívnu energiu.

Usiak-MARVEL-zlty-7
Sedacka-AMORITINO-siva

„Spojenie prírodného odtieňu sivej a žiarivej žltej vyjadruje posolstvo pozitivity a statočnosti. Praktická a neutrálna a zároveň hrejivá a optimistická, taká je farebná kombinácia, ktorá nám dodáva novú energiu a nádej. Musíme sa cítiť povzbudení a povznesení, to je pre ľudského ducha nevyhnutné“, vyjadrila Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka THE PANTONE COLOR INSTITUTE.

Ako ich kombinovať v interiéri?

Sivá je neutrálna, zemitá farba, ktorá sa ľahko kombinuje s pestrofarebnými doplnkami. V obľube ju majú rozvážni ľudia. Tí, ktorí vyhľadávajú šedú farbu, sa neboja postaviť zoči voči neúspechu, porážke a kritike. Naopak žltá je farbou optimizmu, aktivity a chuti do života. Veľmi priaznivo pôsobí na naše duševné rozpoloženie, povzbudzuje tvorivé myslenie, sebavedomie a kreativitu. Do miestnosti vždy prinesie dostatok svetla, hrejivý pocit a dobrú náladu. Preferujú ju cieľavedomí a živelní ľudia. Skombinovaním sivej a žltej dosiahnete, aby Váš príbytok pôsobil živo, prívetivo a teplo.  

Jedalenska-stolicka-LOOPER-1-12

Mnoho ľudí má podozrenie, že sivá je chladná farba, ale nie je to celkom pravda. Je to jednoznačne farba, ktorá je nenápadná a má potenciál prehriať priestor, sivá je neutrálna farba a jej teplotu naladíte s farbami, ktorými ju budete kombinovať. Preto sa pre útulný domov hodí kombinácia s teplými odťieňmi ako je napríklad žltá. Vd’aka tomu získate útulné prostredie s moderným sivastým nádychom.

Jedalenska-stolicka-ESPOSITO-zlta-1

Obidva odtiene farieb sa jednoducho kombinujú v interiéri. Bud´ vytvorením výraznej interiérovej steny so spojením sivých neutrálnych prvkov alebo prinesením žiarivých dizajnových produktov do neutrálneho prostredia. Je už na Vás, ktorú kombináciu si vyberiete, oživenie miestnosti Vám zapezpečia obe.

Sivá je momentálne trendovou neutrálnou farbou. Stúpajúca popularita sivej farby je spojená najmä s ďalším obrovským trendom v interiéri – so škandinávskym štýlom a snahou o hygge. Je ťažké neobdivovať fotografie zo severských interiérov s tlmenou paletou sivej, bielej či jemných pastelových odtieňov, prenikajúcou do priestorov od obývacích izieb až po kúpeľne. Sivá farba na nich reprezentuje čistotu a vďaka svojej neutralite sa dokáže prispôsobiť okoliu, takže je dobrým základom interiéru. A to nielen pre tento severský štýl bývania. Ako neutrálna farba sa totiž hodí k výrazným aj jemným odtieňom.

Ušiak AGUSTIN, žltý_2
Ušiak AGUSTIN, žltý_2

Žltá farba podporuje dobrú náladu, priateľstvo, ale aj intelekt a kreativitu. Pokiaľ si chcete zachovať bdelosť a pozitívne emócie žltá farba je skvelá voľba. Jej kombinácia so sivou prinesú do interiéru útulnú hrejivú atmosféru. Žiarivý odtieň žltej vytvára pocit optimizmu, energie a novej nádeje, a naopak neutrálny odtieň sivej vyjadruje vyrovnanosť, stálosť a odolnosť. 

Visiace-svietidlo-RAW

 Minimalizmus, dizajn a štýl Vám zaručí sivo-žlté farebné spojenie svietidla Raw a prinesie priemyselny nádych do modernému interiéru. Táto farebná kombinácia predstavuje hrejivé a optimistické spojenie a taktiež silu a pozitivitu, ktorú v súčasnom Korona období skutočne potrebujeme. Farebná kombinácia roka 2021 v podaní  visiaceho svietidla RAW Vám zabezpečí nadčasovosť, modernosť a zároveň prinesie hrejivý a optimistický nádych do Vašej kuchyne či jedálenskej miestnosti.

Menu