fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog

Kalipso blog

Ako zariadiť obývačku podľa feng shui?

Veríte, že už správnym rozmiestnením nábytku, pohovky, drobností v byte, či v dome dokážete zvýšiť výrazne zlepšiť svoj životný štýl? Ak áno, tento článok bude práve pre Vás.  Na začiatok by sme si mohli povedať čo feng shui vlastne znamená. Feng Shui je staroveké čínske umenie, ktoré vychádza zo spojenia ľudí s prostredím…
Celý článok

Rozžiarte svoj domov : ako vybrať správne osvetlenie do každej miestnosti.

Chcete si do vášho domova vybrať osvetlenie, ktoré sa bude perfektne hodiť do vášho interiéru či exteriéru? Ideálnym riešením je dostatok prirodzeného svetla, to ale vždy treba doplniť svetlom umelým. Ak medzi nimi nájdete rovnováhu, vytvoríte u vás doma perfektne osvetlený priestor na rôzne činnosti.  Aj keď sa to môže…
Celý článok

Leto je tu: tie najlepšie balkónové inšpirácie!

Tešíte sa na dlhé letné večery strávené pri dobrom jedle a nápojoch na čerstvom vzduchu? Aj keď nemáte záhradu, nevadí! Aj z vášho balkónu si viete vytvoriť perfektné relaxačné miesto, kde si môžete oddýchnuť a užiť príjemné chvíle v teplom letnom počasí. My vám prinášame pár tipov, na čo pri…
Celý článok

Ako si zariadiť home office, kde budete pracovať produktívnejšie?

V posledných mesiacoch, kedy si zvykáme na „nový normál“, sa stal home office bežnou súčasťou mnohých pracujúcich. Firmy získali nový pohľad na prácu z domu a je možné, že klasické kancelárie budú aj po ukončení obmedzení využívané menej. Ak chcete, aby bola práca z domu efektívnejšia a vy ste pracovali produktívnejšie, prinášame vám pár…
Celý článok
Konzolový stolík CASA_1

Nádych štýlu Art Deco u Vás doma

Ornamentálna ozdobnosť, nádych exotiky a štipka extravagancie, to je štýl Art Deco. Vychutnajte si chvíľku nostalgie a vyberte sa s nami do Paríža 20.rokov a nechajte sa v nasledujúcich riadkoch inšpirovať týmto unikátnym elegantným štýlom.

Celý článok

5 tipov na efektívne jarné upratovanie

Jar prináša každý rok do života sviežosť a radosť. Je ideálnym obdobím na to, aby ste sa vzdali všetkého, čo Vás ťaží, vyčistili ovzdušie a konečne sa nadýchli čerstvého vzduchu. Závan čerstvej vône si určite zaslúži aj Váš domov. Viete ako efektívne upratať svoju domácnosť a na čo netreba zabúdať? Nechajte sa v nasledujúcich riadkoch inšpirovať ako na to.

Celý článok
Jedálenský stôl SOCRATES XL, 120cm_1

Prineste si domov kúsok Škandinávie

Preferujete jednoducho zariadený interiér, ktorý vytvára útulnú atmosféru? Škandinávsky štýl odráža ráz studeného severného počasia a prináša teplo a útulnosť do našich domovov. Severské krajiny vdýchli estetické cítenie do nezameniteľného zariadenia interiéru, ktorého kúzlo počarovalo celému svetu a vynieslo dizajn severanov na vrcholný piedestál. Urobte si pohodlie a nechajte sa inšpirovať týmto unikátnym štýlom v nasledujúcich riadkoch.

Celý článok

Farby roka 2021 a ich prevedenie v interiéri

Ako vyzerá prevedenie farieb roka 2021 v interéri?
Spojenie týchto farieb vytvorí vo Vašej domácnosti modernú a hrejivú atmosféru. Oživte svoju obývaciu izbu žiarivým odtieňom kresla alebo prineste do svojej jedálne nádych slnka v podobe jedálenských stoličiek. V tomto článku sa dozviete aké farby dominujú v roku 2021 a získate inšpiráciu na ich prevedenie v interiéri.

Celý článok

Malá spálňa = veľká výzva!

Spálňa je jednou z izieb, ktorá si vyžaduje minimálne vybavenie, aby mohla plne plniť svoju funkciu. Najdôležitejšie je dobre využiť priestor a elegantnú hru farieb, textúr a svetla na vytvorenie pokojného miesta, kde bude príjemné každý deň začínať ako aj končiť. Na rozdiel od prvého zdania, nemusí malá spálňa znamenať neustály neporiadok. Ako vyzdobiť spálňu v štyroch jednoduchých krokoch?

Celý článok

Ako používať výrazné farby v dizajnovom interiéri?

Chápeme, že pracovať s výraznými farbami môže byť trochu zastrašujúce. Výber dokonalých farieb, k nim neutrálnych kontrastov a doladenie dokonalého príslušenstva s dizajnovým nábytkom môže byť skľučujúce. Preto sa mnohí z nás uspokoja s neutrálnymi odtieňmi v domácnostiach ako napr. béžové, hnedé, čierne, biele či sivé farby. My si však myslíme, že v správnej kombinácii nemusia byť výrazné farby vôbec zastrašujúce alebo detinské. Pri správnom plánovaní a zvážení farieb môže zdobenie interiéru výraznými farbami vytvoriť významný prvok Vašej domácnosti, ktorý zaujme na prvý pohľad a dodá Vášmu nábytku ten správny šmrnc.

Celý článok
Menu