fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog

Kalipso blog

Svetlo, dôležitý dizajnový prvok

Studené či teplé svetlo?

Hľadáte spôsob ako posilniť pocit domova pre vašu obývačku, a výber nového nábytku je finančne nedostupný alebo nechcený? Výber je niekedy prehliadnutý, ale typ svetla dokáže posilniť alebo úplne zmeniť charakter vašej miestnosti.

V tomto poste sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť pre výber najlepšieho odtieňa svetla pre vybranú miestnosť.

Celý článok

5+1 dôvodov Prečo si vybrať látkovú pohovku

Výber správnej sedačky alebo pohovky môže byť náročný, ale určite nie je nemožný. S príchodom Vianoc, je ideálny čas, vynoviť a spríjemniť si domácnosť s novou pohovkou, ale kde začať? Látkové sedačky ponúkajú všetko čo potrebujete, elegantný moderný dizajn, pohodlie a oveľa viac. V tomto článku vám poradíme 5+1 dôvodov prečo práve látkové sedačky sú najlepšou možnosťou pre Vašu domácnosť!

Celý článok

Malá spálňa = veľká výzva!

Spálňa je jednou z izieb, ktorá si vyžaduje minimálne vybavenie, aby mohla plne plniť svoju funkciu. Najdôležitejšie je dobre využiť priestor a elegantnú hru farieb, textúr a svetla na vytvorenie pokojného miesta, kde bude príjemné každý deň začínať ako aj končiť. Na rozdiel od prvého zdania, nemusí malá spálňa znamenať neustály neporiadok. Ako vyzdobiť spálňu v štyroch jednoduchých krokoch?

Celý článok

Ako používať výrazné farby v dizajnovom interiéri?

Chápeme, že pracovať s výraznými farbami môže byť trochu zastrašujúce. Výber dokonalých farieb, k nim neutrálnych kontrastov a doladenie dokonalého príslušenstva s dizajnovým nábytkom môže byť skľučujúce. Preto sa mnohí z nás uspokoja s neutrálnymi odtieňmi v domácnostiach ako napr. béžové, hnedé, čierne, biele či sivé farby. My si však myslíme, že v správnej kombinácii nemusia byť výrazné farby vôbec zastrašujúce alebo detinské. Pri správnom plánovaní a zvážení farieb môže zdobenie interiéru výraznými farbami vytvoriť významný prvok Vašej domácnosti, ktorý zaujme na prvý pohľad a dodá Vášmu nábytku ten správny šmrnc.

Celý článok

TOP farby interiérov pre rok 2020

Každý návrhár interiérov potvrdí, že farba má schopnosť transformovať miestnosť, či už ide o výraznú interiérovú stenu alebo neočakávaný maľovaný strop. Určovanie dokonalej farby pre váš priestor však niekedy môže byť dosť zložitý proces a preto sme sa rozhodli načerpať inšpiráciu od popredných svetových návrhárov a odborníkov a pripraviť pre Vás paletu TOP farieb pre rok 2020. Aké farby teda budú dominovať vo svete interiéru v roku 2020? Od bohatých, nezvyčajných odtieňov po elegantné neutrálne farby. Paleta je široká a tak šup šup zaliať si kávičku, uvelebiť sa v obľúbenom kresle a pustime sa do čítania.

Celý článok

5 Praktických nápadov pre úložný priestor v jedálni

Komu by sa nezišlo trochu viac priestoru v kuchyni alebo jedálni? Organizovanie a uskladňovanie práve týchto miestností je stále poriadna hádanka bez ohľadu na to, koľko priestoru máte k dispozícii.

V tomto krátkom článku sa dozviete ako sa podobným situáciám v kuchyni vyhnúť a obrátiť ich vo Váš prospech!

Celý článok

5 Moderných dizajnov pre konferenčné stolíky

Uvažujete aký štýl konferenčného stolíka sa hodí do vašej domácnosti? Nad toutou otázkou si láme hlavu nejeden z Nás. Je čas vziať si obyčajný, každodenný kus nábytku a začať premýšľať kreatívne a jedinečne. Prečo by sme sa nemohli pozerať na transformáciu Našej obývačky pomocou štýlového a dizajnového nábytku namiesto tradičného espressového konferenčného stolíka, ktorý nemá nijakú výnimočnú osobnosť? Pripravili sme si pre Vás inšpiratívny zoznam TOP 5 súčasných trendov v oblasti konferenčných stolíkov. Môžete sa tešiť na minimalistické, umelecké, dizajnové, či čisté jednoduché línie.

Celý článok

Pripravte svoju obývačku na prichádzajúcu Jar

Jar je oficiálne tu ! S ňou prichádza aj čas oživiť Vašu obývaciu izbu. Aj keď veľa ľudí myslí na trvalé siahodlhé opravy, existuje veľa možností, ktoré Vašu peňazenku nezlomia. Internet je zaplavený nádherne elegantnými spôsobmi, ako rozjasniť nudné zimné doplnky. Vzhľadom na to, ako ľahko sa implementujú, sú tieto trendy čoraz populárnejšie. Využitím týchto obojstranných vzorov môžu nájomníci aj majitelia začať oživovať svoj dekor. Rok 2020 je ideálny rok na zmenu, takže nevyužitie týchto jednoduchých lacných nápadov “pretože nemáme čas” neberieme ako výhovorku!

Celý článok
Menu