fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog
  4. /
  5. Ako zariadiť obývačku podľa feng shui?

Ako zariadiť obývačku podľa feng shui?

Veríte, že už správnym rozmiestnením nábytku, pohovky, drobností v byte, či v dome dokážete zvýšiť výrazne zlepšiť svoj životný štýl? Ak áno, tento článok bude práve pre Vás. 

Na začiatok by sme si mohli povedať čo feng shui vlastne znamená.

Feng Shui je staroveké čínske umenie, ktoré vychádza zo spojenia ľudí s prostredím ktoré zabezpečuje prúdenie pozitívnej čchi energie a chráni ľudí pred negatívnymi vplyvmi. Feng znamená vietor a šuej vodu. Táto filozofia sa najčastejšie prejavuje v usporiadaní bytu alebo domu.

V dnešnom článku sa budeme zameriavať na obývačku.

Obývačka je najhlavnejšia miestnosť bytu kde sa stretávame ako celá rodina, tak aj priatelia a známi.

Preto je nesmierne dôležité aby sme sa tam dobre cítili. Určite každý z nás už zažil nepríjemný pocit v miestnosti, ktorý nevedel zdôvodniť párnymi argumentami, len ho proste „mal”.

Práve preto by sme sa mali v neposlednom rade zameriavať nie len na kvalitu, krásu a praktickosť vybraného nábytku ale  o jeho „správne rozloženie“

1. Vytvorte harmóniu

Harmóniu dosiahnete pomocou zemitých farieb podlahy a časti zariadenia a doplnkov sýtych farieb (napr. žltá, červená, zelená, tyrkysová, fialová). Sedacie súpravy v odtieňoch béžovej farby môžete doplniť pestrými dekoračnými vankúšmi. Podlahu z drevených parkiet vylepší moderný farebný koberec s vysokým vlasom.

2. Zabezpečte dostatok svetla

Obývacia izba, malá či veľká, by mala byť presvetlená. Počas dňa nebráňte prirodzenému svetlu tmavými závesmi na oknách. Ak z pohľadu od dverí nevidíte časť okna v obývačke kvôli kusu nábytku, je vhodné premiestniť ho. Osvetlenie by malo byť dostatočné aj večer, postarajú sa o to nástenné svietidlá, stojace lampy alebo obyčajné sviečky.

3. Vyberte si nábytok oblých tvarov

Vo feng shui platí, že ostré rohy a výrazné uhly spôsobujú v priestore nepokoj. Vytvárajú takzvané „jedové šípy”, ktoré vysielajú negatívnu energiu do miesta, na ktoré smerujú.

4. Vyberte tie správne dekorácie

  • na stenu zaveste fotografie alebo umelecké diela, ktoré vám prinášajú radosť
  • na stôl umiestnite misku s mincami (Kryštály, drahokamy a mince sú symbolom bohatstva)
  • žiadne ostré predmety (tieto predmety produkujú Yin energiu, ktorá môže viesť k hádke alebo násiliu)
  • starožitné veci alebo nábytok (Do obývačky nedávajte veľa starožitností, ktoré môžu blokovať zdravie rodiny, pretože starými vecami sa blokuje pozitívna čchi energia.)

5. Vetrajte!

Vetrajte často, v lete zapínajte ventilátor a dbajte o čistotu vzduchu a príjemnú vôňu v izbe. Pre lepšiu energiu v obývačke si zadovážte vonnú lampu a vhodnú arómu.

Predsa len, všetci sme iný a rôzne veci na nás rôzne vplývajú. Takže pamätajte, pokiaľ vás ešte stále niečo ruší, spoznáte to podľa toho že, vám to stále „ťahá oči“ a pociťujete nepokoj. Aj keby to mala byť najvzácnejšia vec vášho príbytku odneste to niekam kde to nebudete mať denno-denne na očiach.

Na záver Vám len prajeme pocit kľudu, pokoja, pohody a lásky zakaždým keď prekročíte dvere vášho domova. 🥰