fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog
  4. /
  5. Ako používať výrazné farby v dizajnovom interiéri?

Ako používať výrazné farby v dizajnovom interiéri?

Práca s farbami.

Ak je toto váš prvý pokus o dekoráciu interiéru výraznou farbou,  pripravili sme si pre Vás niekoľko jednoduchých tipov a inšpirácii:

  • Najskôr vyberte, ktorú neutrálnu farbu chcete spárovať. Keď to urobíte ako prvé, dokážete udržať zvolený farebný dizajn v línii bez toho, aby ste boli ohromení alebo mimo kontroly.
  • Vždy si vyskúšajte svoje výrazné farebné kombinácie skôr, ako sa rozhodnete ich realizovať. Či už ide o látku alebo farbu, je dôležité ju priniesť domov a otestovať, aby ste presne videli ako to bude vyzerať.
  • Vyvážte teplé a studené farby.
  • Purpurová a ružová sú zložité farby, s ktorými je potrebné pracovať opatrne- vždy ich tónujte neutrálnymi farbami.

S týmto vedomím je čas posunúť sa na ďalšiu úroveň! Kalipso.sk Vám prináša 4 základné tipy a inšpirácie, ktorými sa môžete riadiť ak túžite po výrazných farebných kombináciách vo vašom interiéri. Nezabúdajte však do rozhodovania zahrnúť farby Vášho nábytku, doplnkov či spotrebičov.

Výrazné príslušenstvo v neutrálnom priestore

Ak dávate prednosť neutrálnej farbe a neutrálnemu nábytku, môžete ich spárovať s nejakým výrazným príslušenstvom, aby ste svojmu priestoru dodali ten správny nádych. Sivé alebo béžové steny, čalúnenie a nábytok poskytujú pevné pozadie pre farebné záclony, koberčeky, vankúše alebo umenie.

Koordinujte farby v príslušenstve tak, aby mal váš priestor motív. Ak má váš koberec odtiene modrej a fialovej, vyberte fialové vankúše, modrú predlohu alebo kusy fialovej dekorácie, ktoré všetko spoja dohromady. Vďaka neutrálnemu pozadiu sa tieto výrazné doplnky môžu ľahko pohybovať a oživiť váš priestor.

Biela s farebnými útržkami

Namiesto výberu neutrálnej palety môže mať úplne biela dekorácia s malými odtieňmi tej istej bielej veľký úspech. Ak teda hľadáte niečo tlmené, v spálni môžete mať napr. biele steny a svetlý nábytok s jasnými výraznými prízvukovými vankúšmi, bočným stolíkom alebo svietidlami.

Kúpeľňa by mohla mať svetlé príslušenstvo alebo zrkadlový rám. Použitie bieleho pozadia namiesto kombinácie iných neutrálnych odtieňov pomáha zvýrazniť jasné odtiene. Pokúste sa pridať rôzne biele textúry, aby ste zabránili padaniu miestnosti.

Vyberte si ústredný bod

Ak pracujete s výraznými farbami, často môže byť menej náročné zvoliť „ústredný bod“, aby sa z miestnosti nestal neorganizovaný karneval farieb. Svetlá moderná pohovka v inak neutrálnej miestnosti môže byť dobrým ústredným bodom farieb. Niektoré doplnky pridané v podobnej farbe miestnosť krásne spoja.

Vyskúšajte fialovú, oranžovú alebo modrú pohovku, ako je napríklad pohovka CORNER. Táto moderná pohovka vo výraznej modrej farbe vytvorí vynikajúci ústredný bod a na prvý pohľad dáva očiam niečo, na čo sa majú zamerať!

Pohovku nájdete aj na našom e-shope: Sedačka CORNER

Neočakávané miesta

Ak chcete byť kreatívni pri používaní výrazných farieb v dizajne, skúste experimentovať s umiestnením farieb na niektoré neočakávané miesta. Biela knižnica s výrazne modrou podložkou alebo maľovanými policami dodáva priestoru ten správny veselý farebný kontrast.

Skrinky, poličky alebo iné úložné priestory, ktoré po otvorení odhalia jasne ružovú alebo červenú, sú príjemným prekvapením v jednoduchom dizajne. Neutrálna kuchyňa so svetlým čalúnením a výraznými modernými barovými stoličkami je ďalším skvelým nápadom, ako pridať tento nečakaný kontrastný dizajn, ktorý zaujme na prvý pohľad !

Menu