fbpx
  1. Domovská stránka
  2. /
  3. Kalipso blog
  4. /
  5. 5+1 dôvodov Prečo si vybrať látkovú pohovku

5+1 dôvodov Prečo si vybrať látkovú pohovku

1. Vhodné pre každú sezónu

Látkové pohovky sú určite skvelou voľbou do každého ročného obdobia. Vlhké podnebie a horúce leto môžu spôsobiť, že kožené pohovky sa stanú veľmi lepkavými, čo vytvára nepríjemnú textúru na sedenie. Na druhej strane, počas zimy vás dokážu príjemne zahriať. S touto voľbou, nemôžete nič pokaziť.

2. Pomôžete sebe aj svojej peňaženke

V Kalipso si myslíme, že pre veľkú väčšinu ľudí bude tento dôvod najväčší “dealbreaker”. Látkové pohovky bývajú cenovo dostupnejšie v porovnaní s pohovkami z pravej kože, brúsenej kože alebo iného materiálu. Týmto krokom viete ušetriť niekoľko stovák či tisíce eur. Nebude to samozrejme koža, ktorá mnohých ľudí láka, ale je bezpečné držať sa pravidla “Nie každé zlato sa blyští.”.

3. Priateľ štvornohých maznáčikov

Pre vlastníkov zvieratka je látková pohovka určite lepšia alternatíva, obzvlášť pre bytových maznáčikov. Pri látkovej pohovke, diery z prípadného alebo schváleného zarytia pazúrikov sú menej viditeľné, poprípade ľahšie ošetrovateľné. Ak to nie je váš prípad a práve naopak, na vašej sedačke odstávajú nitky, a vidno diery, budete si môcť vydýchnuť, že nemáte luxusný kožený gauč.

Sedačka PATCHWORK

5. Farby a ich kombinácie

Určite jeden z hlavných dôvodov výberu látkovej pohovky, je ich možnosť farieb. Je potrebné vždy brať ohľad na to, aká farba pasuje do vašej domácnosti. Nie je to ľahká úloha, ale dôležitá je rovnováha farieb a kontrast medzi ostatným nábytkom a pohovkou. To je samozrejme jednoduchšie s väčším výberom farieb a ich kombináciami. Skvelým príkladom je naša sedačka PATCHWORK, ktorá nemá problém ukázať svoju rôznorodosť!

4. Údržba

Podstatnou súčasťou každého nábytku je jeho údržba. Tá diktuje životnosť a použiteľnosť pohovky. V prípade látkovej pohovky je táto údržba ľahká a bezbolestná. Jednoduché vysávanie nezanecháva škrabance, a jednoducho sa zbavíte prachu, smietok a omrviniek. V bežnom prípade, pretrieť pohovku s mokrou utierkou neuškodí, avšak raz za čas je ideálne použiť čistič látky, približne 1x za mesiac pre neustály pocit novoty.

+1. Pohodlie

Kľúčové je v konečnom dôsledku samozrejme vaše pohodlie, ktoré látkové pohovky bez pochýb ponúkajú. Každá sedačka má byť relaxačné útočisko počas dňa. Práve preto, výber správnej pohovky je subjektívny. Jedno je však isté, aj látkový aj kožený gauč majú svoje pre a proti. Kalipso sa nehanbí svojím veľkým výberom látkových pohoviek, ktoré nájdete v sekcii “Sedačky”.

Menu